środa, 30 stycznia 2013

no one told you when to run, you missed the starting gun.
"Trzy słowa. Trzy proste słowa dzieliły ją od katastrofy. To było jak stąpanie po kruchym lodzie, balansowanie na linie nad przepaścią. Trzy słowa tak szybko mogły zrujnować wszytko, nad czym pracowała tak długo. W kilka chwil mogła stracić sens swojej egzystencji. Tak łatwo jest wypowiedzieć trzy banalne słowa a tak trudno wszystko odbudować, naprawić, doprowadzić do formy pierwotnej. Mogła dziękować losowi za swoją wstrzemięźliwość w wypowiadanych słowach, za analityczny umysł i odrobinę intuicji. 
Świadoma konsekwencji potrafiła się pohamować choć tak bardzo chciała, żeby trzy słowa ujrzały światła dziennego. 
Od długiego czasu dręczyły ją pewne myśli. Wiedziała, że nie powinna zadręczać się pytaniami typu "co by było, gdyby ..." i innymi pochodnymi. Doskonale zdawała sobie sprawę z tego, iż takie działanie to najgorsze możliwe rozwiązanie. Lecz taka już była. Może w pewnym sensie chciała cierpieć z powodu trzech słów. Może to pokłady masochizmu skryte pod warstwą radości, szczęścia, miłości, tak dawno nie eksploatowane, dawały o sobie znać. Nie chciała się jednak w tym zagłębiać. 
Myśli nie opuszczały jej od bagatela roku. Z każdym dniem, godziną, minutą, sekundą czuła je coraz bardziej, coraz mocniej się z nimi związywała. Tak mocno chciała zrozumieć ich sens. Tak mocno chciała pojąć, skąd się brały i dlaczego akurat ona musi tego doświadczać. 
Trzy słowa. Trzy słowa opętały jej umysł do granic możliwości. Trzy słowa płynęły z jej krwią przez wszystkie naczynia- żyły, tętnice, przepływając przez serce; wypełniały każdą komórkę jej ciała; wraz z impulsami nerwowymi przemieszczały się do każdej kończyny, narządu. 
To trudne i niewygodne żyć wbrew sobie, swoim potrzebom. To zdecydowanie niezdrowe! Sytuacja w której się znalazła wymagała od niej poniekąd poświęcenia- w zamian za zdrową relację zmuszona była do zrezygnowania z najwspanialszej fantazji w całym jej życiu.
Wyidealizowanie sytuacji pogrążyło ją jeszcze bardziej niżeli by się tego spodziewała. Możliwe, że po części nieświadomie w głowie sytuację przedstawiała zupełnie inaczej- to, co ich łączyło rzeczywiście istniało, ona była inna, taka pewna siebie; on był inny- taki dojrzały i poważny. Chciała, aby tak było. Pragnęła tego. Pragnienia pochłonęły ją na dość długi czas. 
Trzy słowa. Trzy magiczne słowa mogły odmienić wszystko. Jednak strach po raz kolejny zwyciężył.
To smutne, jak bardzo boimy się walczyć o szczęście."

luty 2012


"Dobra strona tego złego". 

3 komentarze:

  1. wspaniałe słowa i zdjęcia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Skądś znam ten tekst? Przepraszam Panią, ale czy ja już tego nie dostałam rok temu na maila? Wydaje mi się to dziwnie znajome.

    OdpowiedzUsuń